Знаходиться він на території училища поліції охорони. Ця церква діяла з 2000 року. У січні 2019 тодішній священник УПЦ МП пішов звідти, знявши купол та винісши все майно. На відновлення храму гроші збирав колектив училища, розповів Суспільному його очільник Олександр Залізняк.

Починаємо все з чистого аркуша, каже настоятель храму, протоієрей В’ячеслав Буданевич — з освячення вівтаря.

“Храм працюватиме постійно для всіх мешканців району і слухачів.” – каже настоятель храму, протоієрей В’ячеслав Буданевич

Церкву на території училища поліції відкрили 2000 року. Функціонувала вона до 5 січня 2019. Через релігійні розбіжності зі священником храм закрили. Тоді на знак протесту настоятель зняв купол. Світлину виклав у соцмережі.

“Тут все було розграблене душа боліла.” – говорить завідувач господарством Вінницького вищого професійного училища департаменту поліції охорони Василь Прокопчук.

За відновлення церкви в училищі взялися в лютому. Нині купол на своєму місці, каже Василь Прокопчук.

“Це не той, що був, цей кращий, купили за свої гроші.” – розповідає завідувач господарством Вінницького вищого професійного училища департаменту поліції охорони Василь Прокопчук.

Відновлювали храм працівники закладу власним коштом. Зібрали близько ста тисяч гривень. Вінницька і Барська єпархія подарувала ікони.

“Це була наша спільна ідея, все відновлювали самі.” – говорить начальник Вінницького вищого професійного училища департаменту поліції охорони Олександр Залізняк.

Ольга Балинська одна з тих прихожанок, хто перейшов сюди за настоятелем храму.

“Раніше ходила до Храму поблизу району Вишенька. Але потім перейшла до ПЦУ.» – каже прихожанка Ольга Балинська.

Ходити до храму будуть і слухачі училища, каже Дмитро Вознюк.

“Будемо ходити.” – каже слухач училища Дмитро Вознюк.

По завершенні митрополит Вінницький і Барський Симеон освятив і 400 слухачів училища поліції.

На території училища поліції відкрили храм на честь святителя Миколая

У Вінниці Православна церква України освятила вівтар у храмі святителя Миколая. Знаходиться він на території училища поліції. Сама церква діяла з 2000 року. У січні 2019 тодішній священик УПЦ МП пішов звідти, знявши купол та винісши все майно. На відновлення храму гроші збирав колектив училища, розповів Суспільному його очільник Олександр Залізняк.Подробиці тут: https://suspilne.media/5640-na-teritorii-ucilisa-policii-vidkrili-hram-na-cest-svatitela-mikolaa/

Posted by UA: Вінниця on Thursday, December 19, 2019