У мережі є фільм про Юрія Пасіхова, найбільш відомого вчителя Вінниці : 21:12:2019

У мережі є фільм про Юрія Пасіхова, найбільш відомого вчителя Вінниці
  • На ютуб-каналі «Феникс Медиа» опублікували фільм про найвідомішого педагога міста Юрія Пасіхова. 
  • Освітянин розповідає про свою вчительську династію, випускників і здобутки гімназії №17. 
  • Крім того, чоловік назвав улюблені нагороди і пояснив, чому торгівля інтелектом — це чесна справа

Студія, що спеціалізується на виробництві відео «Феникс Медиа», опублікувала короткометражний фільм про вчителя фізико-математичної гімназії №17 Юрія Пасіхова. Повибирали деякі цитати з кіно. 

Педагог з 1974 року працює там вчителем фізики, інформатики, є керівником лабораторії інформаційних та комунікаційних технологій та заступником директора. Окрім того він є народним вчителем України та почесним громадянином Вінниці.

Про вчительську династію

— У мене сім’я вся вчительська. Моя мати відпрацювала 52 роки сільською вчителькою. Моя старша, молодша донька і дружина — вчительки. Жити у родині, де всі вчителі, це не важко. Людина ж тягнеться до собі подібних. Що цікаво, що у брата, який також є вчителем, дружина і дочка також вчителі. Це всі мої колеги, всі вчителі.

Діджиталізація сталася 10 років тому

Вчителі гімназії кажуть, що багато IT-продуктів для освіти, які зараз успішно діють в Україні, зароджувалися в стінах гімназії №17:

— Лабораторія інформаційних технологій була створена у 2006 році. Її очолив Юрій Якович. Усі ноу-хау, які останніми роками почали впроваджувати в Україні — дистанційна підтримка навчання, і онлайн-уроки, електронні курси для самоосвіти, вчительські бази даних — усім цим ми вже користувалися. Частина з них — є розробкою саме нашої лабораторії інформаційних технологій, — каже вчитель фізики Віталій Сапсай.

На підтвердження цьому Пасіхов відкриває сторінку освітнього порталу міськради:

— Система електронного документообігу, яка є в нашому міському департаменті освіти працює між школами, на секундочку, вже діє 10 років. В Україні тільки говорять про діджиталізацію, яку робитимуть на урядовому рівні. А в нас воно вже 10 років працює, — каже педагог.

Учні та вчитель — рівні

Директорка фізмат гімназії Валентина Нестюк розповідає, що вперше познайомилися з Юрієм Пасіховим ще в 80-х, коли проходила в закладі практику як студентка.

— Була захоплена його манерою спілкування з учнями. Тому що він ставився до них як до рівних. Він їх поважає і навчає їх через повагу і любов до власного предмета. І таке в нього ставлення досі до учнів.

Влітку педагог збирає Математичний табір. Один з його учасників, десятикласник Андрій Піллей, розказав, чим там займаються учні:

— Головною частиною Літньої школи є математичні бої. Даються задачі на певний час для розв’язку, а потім люди показують свої результати та аналізують один одного, — каже Піллей. — Юрій Якович навчає думати, як певним, одним методом можна розв’язати всі завдання.

За ініціативи Пасіхова в гімназії діє база з інформатики, яку старшокласники можуть поглиблено вивчати.

— У кожній дитини є свій талант і здібності. Їх розкрити — це велика майстерність. І як зробити так, що я, наприклад, працюю в цьому напрямку і є діти, здібні до цього ж напрямку, і щоб ми перетнулися… оце проблема. Теперішні зміни в освіті цей перетин мінімізують, на жаль, — розповідає педагог.

Про випускників та торгівлю інтелектом

— Якщо я зайду в будь-яку IT-фірму у Вінниці, то на 90% вона складається з моїх учнів. Дуже багато учнів по всьому світу: серед них видатні вчені. Наприклад, дівчинка, до навчання якої я є причетним — Леся Щуцька. Вона визнана найкращим молодим фізиком, експериментатором Європи.

— Бізнесом важко займатися без торгівлі совістю. А от коли торгуєш інтелектом — це найбільш чесно. Ти придумав, тобі за це заплатили. Але, на жаль, у нас за інтелектуальну роботу мало платять. Хочу, щоб мої учні досягли того, чого вони хочуть, завдяки своїй освіті. А я їм допоможу її отримати. Наскільки це можливо.

— У мене є нагорода «За заслуги перед містом» і звання «Почесний громадянин Вінниці», які для мене є найважливішими. Бо їх видали не десь там далеко, з якихось формальних заслуг, а тут, в рідному місті.

До речі, Юрій Пасіхов — єдиний вінничанин, який отримав дублікат нагороди Почесного. У 2015 році обікрали його квартиру, з якої винесли усе цінне. В тому числі й муніципальні відзнаки. Тож міська влада вирішила видати йому копію відзнак Почесного громадянина Вінниці.

Фільм про Юрія Пасіхова:

Фото в матеріалі: скріншоти з відео «Жива історія. Юрій Пасіхов»

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin