#СвободуСенсорнійКнопці: Вінницька облрада остаточно поборола кнопкодавство (Прес-служба Вінницької обласної Ради) : 21:12:2019

#СвободуСенсорнійКнопці: Вінницька облрада остаточно поборола кнопкодавство (Прес-служба Вінницької обласної Ради)

Журналісти ресурсу «Чесно» розповіли на всю Україну про перше голосування у Вінницькій обласній Раді без можливості кнопкодавити. 17 грудня на черговій сесії обласної Ради депутати голосували за рішення двома руками з допомогою оновленої електронної системи «Рада-В». А з наступної сесії всі документи обранці читатимуть не на папері, а з планшетів. Були випадки, коли депутати кнопкодавили за п’ятьох однопартійців, аби протягнути «потрібне» питання.

– Випадки кнопкодавства були, тому й вирішили назавжди позбутися цього ганебного явища. Нова система захищена від сторонніх і зовнішніх втручань, вона унікальна й недороговартісна та, як показала сесія, була позитивно сприйнята депутатським корпусом обласної Ради, – розповідає голова обласної Ради Анатолій Олійник.

Сенсорну кнопку депутати триматимуть протягом 10 секунд, доки триває голосування.

– Віднині голосуємо двома пальцями: однією рукою тримаємо сенсорну кнопку для авторизації у лівому нижньому куті стола (зліва від планшета), а другою – одну з трьох кнопок на вибір: «за», «проти» або «утримався». Протягом десяти секунд, доки триває відлік часу, можна змінювати своє рішення, але зараховується остання позиція, – роз’яснює нововведення Анатолій Олійник.

Голова облради розповідає, що рада відмовляється від паперових носіїв і відтепер депутати працюватимуть над проєктами рішень на планшетах.

– Були оголошені тендери, проведені закупівлі через ProZorro. І вже наступної сесії депутати будуть працювати на планшетах – ми повністю відмовляємося від паперових носіїв. Програма зв’яже наш сайт і роботу депутата на своєму робочому місці, а також дасть можливість працювати в електронному вигляді над матеріалами сесії як до засідання, так і під час засідань. Наприклад, питання №15 висвітлюється на планшеті, його читає депутат і, якщо є зміни, то пропонує. Зміни, які до того вносили постійні комісії, будуть виділені шрифтом. Якщо вносять зміни з голосу під час сесійного засідання, технічний працівник одразу в залі заносить їх до системи.Також у міжсесійний період депутат завжди може зайти до зали й за своїм планшетом попрацювати з проєктами рішень, – пояснює Анатолій Олійник.

Вартість такої системи для 84-х депутатів Вінницької обласної Ради сягнула 2 млн 300 тис. грн, але змонтували її із запасом – на 101 місце для голосування.

Варто зауважити, що сенсорна кнопка працює також у Київській міській раді, де вже побороли кнопкодавство. Там вартість система становила близько 80 млн. грн.

За повідомленням прес-служби, Вінницька обласна Рада втретє потрапила до чільної трійки за рівнем прозорості органів місцевої та регіональної влади. Про це йдеться на порталі проєкту «Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність муніципалітетів», що реалізовувався словацькою недержавною неприбутковою організацією INEKO та українським аналітичним центром МЦПД.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin